دسته بندی نشده

راهنمای خرید چادر مشکی

خرید چادر مشکی که هم زیبا بوده و هم از قیمت مناسبی برخوردار باشد از جمله دغدغه های اغلب بانوان چادری محسوب می شود، حتی خانم هایی که چادری نیستند نیز برای شرکت در برخی از اماکن و یا برخی از مراسم ها همچون زیارت، مراسم مذهبی و … نیاز به خرید چادر….

راهنمای خرید چادر مشکی

خرید چادر مشکی که هم زیبا بوده و هم از قیمت مناسبی برخوردار باشد از جمله دغدغه های اغلب بانوان چادری محسوب می شود، حتی خانم هایی که چادری نیستند نیز برای شرکت در برخی از اماکن و یا برخی از مراسم ها همچون زیارت، مراسم مذهبی و … نیاز به خرید چادر مشکی دارند. در نتیجه برای خرید چادر مشکی می توانید از قیمت های مناسب و مدل های متنوع شرکت سه تیا بهره مند شوید. یکی از بهترین، عفیفانه ترین و در عین حال اصیل ترین پوشش های اسلامی و ایرانی چادر مشکی است که اکثر خانم ها از آن استفاده می نمایند. چادر های مشکی از جنس، پارچه و همچنین طرح های متنوعی برخوردار هستند. برای خرید چادر مشکی باید اطلاعاتی در رابطه با آن داشته باشید چرا که همانطور که گفته شد چادر های مشکی دارای تنوع زیادی در جنس و پارچه می باشند. اکنون به بررسی انواع چادر ها می پردازیم تا شما را در خرید چادر مشکی راهنمایی کرده و در حین خرید دچار تردید و انحراف نشوید.

انواع چادر برای خرید چادر مشکی

برای خرید چادر مشکی در کشور ایران و همچنین برخی کشور های اسلامی دیگر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد چرا که در ایران مدل های مختلف و متنوعی همچون چادر مشکی مجلسی، چادر مشکی ساده و… دوخته می شود. با توجه به وجود انواع مختلف چادر ها برای خرید چادر مشکی نمی توان مدل خاصی را پیشنهاد داد چرا که سبک پوشش سلیقه ای بوده و هر کدام از انواع مدل ها مشتریان و طرفداران خاص خودشان را دارند. البته اگر قصد خرید چادر مشکی برای انجام امور روزمره را دارید چادر های دانشجویی، عربی و همچنین لبنانی می توانند گزینه ی مناسبی برای شما باشند.

  • چادر ساده

چادر ساده که یکی از چادر های اصیل ایرانی محسوب می شود به شکل نیم دایره بوده و اغلب در مجالس و مهمانی ها به کار گرفته می شود. خرید چادر مشکی ساده برای انجام امور روزمره پیشنهاد نمی شود چرا که کنترل این چادر بسیار سخت است. البته برخی از افراد با این سبک از چادر بسیار راحت بوده و به غیر از چادر ساده نمی توانند از مدل دیگری استفاده نمایند. اگر شما نیز از آن دسته افرادی می باشید که با چادر ساده راحت هستید می توانید به آن کش دوخته و سپس استفاده نمایید. علاوه بر این برخی از افراد بخش جلوی چادر را تا روی شکم خود می دوزند تا در حین راه رفتن جلوی آن باز نماند.

چادر ساده

  • چادر ملی

چادر ملی نیز برگرفته از چادر ساده بوده و می توان گفت کمی پیشرفته تر از آن می باشد با این تفاوت که آستین هایی برای بیرون آوردن دست ها داشته و جلوی آن نیز از طریق دکمه های پنهانی و یا زیپ بسته می شود. آستین این چادر می تواند به صورت راسته و یا کلوش باشد که اغلب اوقات با نوار، حریر و یا منجوق دوزی آن را تزئین می نمایند. خرید چادر مشکی ملی می تواند برای انجام فعالیت های روزمره آزاد بوده و راحتی بیشتری در فرد ایجاد کند. چادر ملی از لحاظ ظاهری جلوه ی چندانی نداشته و نمی توان لقب زیبا را به این چادر نسبت داد.

  • چادر عربی اصیل

در خرید چادر مشکی از جمله رایج ترین و پرطرفدار ترین چادر ها مدل عربی اصیل می باشد. طرح اصلی این چادر متعلق به عراق ها بوده و با اسم هایی همچون(چادر جده) یا(عربی اصیل) معروف است. چادر عربی اصیل هیچگونه دکمه، کش و یا زیپی ندارد اما با این وجود باز هم برخی از خانم ها برای راحتی خود به آن ها کش می دوزند. اگر در حین خرید چادر مشکی به دنبال یک چادر شیک و بسیار گشاد هستید این نوع از چادر ها می توانند گزینه ی مناسبی برای شما باشند.

چادر اصیل عربی

  • چادر لبنانی

چادر لبنانی برگرفته از چادر عربی بوده و در کشور لبنان بیشتر از سایر کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد. خرید چادر مشکی لبنانی برای افرادی که از جثه ی ریزی برخوردار بوده و لاغر اندام هستند بسیار مناسب بوده و در مقایسه با چادر بحرینی یا عربی از عرض کمتری برخوردار می باشد. از آنجایی که چادر لبنانی مچ های ۱۵ سانتی دارد می توان گفت که این نوع از چادر آستین دار بوده و برای بانوانی که در ادارات و… کار می کنند بسیار راحت می باشد در نتیجه می توان خرید چادر مشکی برای چنین افرادی مناسب می باشد. قسمت جلوی چادر لبنانی با زیپ مخفی و یا دکمه ی مخفی بسته می شود تا فرد آزادی عمل داشته باشد. افرادی که از این چادر ها استفاده می کنند می توانند از کیف نیز در زیر آن استفاده نمایند.

  • چادر اماراتی

چادر اماراتی همانگونه که از نامش پیداست یکی از انواع چادر های عربی محسوب می شود با این تفاوت که چادر امارتی در مقایسه با سایر مدل های عربی اندامی تر بوده و آستین های ۴۰ سانتی متری دارد. خرید چادر مشکی لبنانی برای خانم هایی مناسب است که هم از چادر لبنانی و هم از چادر ملی خوششان می آید چرا که چادر اماراتی طرحی ما بین این دو طرح دارد. در جلوی این چادر هیچگونه دکمه و یا زیپی وجود نداشته و بانوان می توانند بسته به سلیقه ی خود از دکمه و یا زیپ برای بستن جلوی چادرشان استفاده کنند.

چادر لبنانی

  • چادر شال دار

در خرید چادر مشکی شال دار( شالی) باید دقت داشته باشید که این نوع از چادر شباهت بسیار زیادی به مانتو داشته و در مقایسه با مدل های پیشین اندامی تر می باشد. البته گاهی اوقات مشاهده می شود که این چادر ها بصورت گشاد و آزاد دوخته شده اند. چادر شال دار از جلو دارای زیپ بوده و یک شال تقریبا بزرگی دارد که به خود چادر متصل بوده و آن را پوشش می دهد. خرید چادر مشکی شال دار برای خانم هایی که از مدل های گشاد خوششان می آید مناسب می باشد. همچنین اغلب دختران جوان در خرید چادر مشکی، این مدل را انتخاب می نمایند. چادر شال دار دو نوع شال بلند و شال کوتاه دارد که در مدل شال بلند، میزان بلندی شال تا مچ پا ادامه داشته و در مدل شال کوتاه بلندی آن تا آرنج دست می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *