دسته بندی نشده

نکات مهم هنگام خرید مانتو

راهنمای خرید مانتو

امروزه یکی از اصلی ترین خریدهای خانم ها در زمینه ی پوشاک، مربوط به مانتو می باشد. با توجه به پیشرفت صنعت مد و لباس، تنوع مدل ها بسیار زیاد شده است، به گونه ای که خرید لباس مورد نظر سخت می شود. در ادامه نکاتی برای خرید مانتو مورد نظر ارائه شده است که قطعا کارگشا خواهد بود.

خرید مانتو و معیارهای انتخابی

به جرات می توان گفت که بیشترین جلوه از ظاهر خانم ها را مانتو تشکیل می دهد. امروزه خانم ها در ست کردن البسه شان، ابتدا مانتو را انتخاب کرده، سپس دیگر لباس ها و اکسسوری ها را مطابق با سبک مانتو انتخاب می کنند؛ از این رو انتخاب مانتوی مناسب برای یک خانم، از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور در هنگام خرید مانتو بایستی به نکات مهم و اولویت ها توجه داشت، زیرا ممکن است با یک انتخاب اشتباه، دیگر پوشش هایتان هم ناخوشایند به نظر برسند.

اولین نکته ای که بایستی در خرید مانتو بدان توجه وافری داشته باشید،‌ فصل استفاده از مانتو می باشد. در عصر حاضر که صنعت مدلینگ و پوشاک کشور، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است؛ دیگر جای آن نیست که یک مانتو را بتوانید در رویدادهای مختلف یا فصول گوناگون به تن کنید! بلکه افزایش سطح پوشش جامعه، می طلبد که هر مانتو یا لباس، در فصل یا رویداد مناسب خود استفاده شود.

هر مانتو با توجه به فصل مورد نظر دارای رنگ، بافت، سبک، دوخت و پوشانندگی خاص می باشد. به عنوان مثال مانتوهای زمستانی یا به صورت بافت عرضه می شوند و یا جنس پارچه ی ضخیمی دارند تا در برابر سرما مقاومت خوبی داشته باشند. یا در مثالی، دیگر در مانتوهای تابستانی از تنالیته رنگ های سرد استفاده می کنند تا با گرمی هوا به صورت مکمل دربیاید.

اندام شما بر سبک ها اولویت دارند!

در هنگام خرید مانتو بسیار دیده می شود که خانم ها هر سبک و متدی که تازه به ژورنال سال آمده باشد را بدون توجه به ظاهر خودشان انتخاب می کنند. خانم های با این طرز فکر، احساس می کنند که طبق مد روز هستند در صورتی‌که در بسیاری از موارد، سبک دوخته شده به هیچ عنوان به اندام شان نمی نشیند!

پس بهتر است قبل از اینکه وارد ژورنال مزون ها شوید، ابتدا یک آنالیز و ارزیابی صحیح از بالا تا پایین ظاهر خود داشته باشید. اگر قد بلندی دارید، کارتان آسان خواهد بود، زیرا اغلب مدل های مانتو به اندام شما زیبا به نظر خواهند رسید، اما دقت داشته باشد که سبک های پف دار شما را ترسناک نشان خواهند داد!

افراد چاق و درشت اندام در خرید مانتو بایستی توجه بیشتری به ژورنال ها داشته باشند، زیرا اندکی غفلت می تواند آن ها را از آنچه که هستند، چاق تر نشان دهد. خانم های تپل و درشت اندام، غالبا در ناحیه ی شکم و پهلو دارای چربی رسوب شده هستند که به از سطح بدنشان بیرون زده است. با توجه به این موضوع این دسته از خانم ها به هیچ عنوان نباید از مانتوها جذب و چسبنده استفاده کنند، زیرا ناهمواری های موجود در سطح بدنشان به چشم خواهد آمد. این دسته از افراد بهتر است از مانتوهای کشیده که در پایین خود دارای چین خوردگی هستند استفاده کنند.

افراد کوتاه قد یا ریز اندام در موقع خرید مانتو، نباید از مانتوهای کمربند دار استفاده کنند. کمربند، مانتو را به شکم و کمر شما خواهد چسباند، در نتیجه از آنچه که هستید، لاغرتر نشان داده خواهید شد. این دسته از خانم ها بهتر است که از مانتوهای کوتاه و جذب استفاده کنند. نکته ی دیگر اینکه اگر شانه های افتاده و نحیفی دارید می توانید از مدل های اپل دار یا سبک هایی که مانور ویژه ای در قسمت شانه داده اند استفاده کنید.

راهنمای خرید مانتو

اهمیت طرح پارچه، بیش از آنچه که شما فکرش را می کنید!

در زمینه ی طرح پارچه ی مانتو، افراد سلایق متفاوتی دارند. بسیاری از خانم ها هستند که مانتوهای تک رنگ و بدون طرح را ترجیح می دهند. بسیاری هم هستند که نقش و نگار مانتو برایشان الزامی است و عده ای هم متعادل میان این دو دسته هستند.

برای انتخاب نقش و نگار یا طرح مانتو،  همانند قسمت قبل بایستی اندام خود را در نظر بگیرید. خانم های درشت هیکل بایستی از طرح های ریز و پر تراکم استفاده کنند. به عنوان مثال اگر این دسته از افراد مانتویی با گل های درشت انتخاب کنند، اضافه وزنشان بیشتر به چشم خواهد آمد؛ در نتیجه نقش و نگارهای ریز و کوچک مناسب این افراد است.

خانم های ریزه و دارای اسکلت کوچک بر خلاف افراد چاق، برای خرید مانتو می توانند از طرح های درشت استفاده کنند. زیرا اندام آن ها پتانسیل پذیر این چنین نقش و نگارهایی را دارد.

رنگ و وارنگ نه! اما متنوع

بیشتر مزون ها و فروشگاه های مانتو، از قرار دادن مانتو با پالت رنگی جور واجور پرهیز می کنند. زیرا دیگر دوران اینگونه مدل ها به سر رسیده است. اما برای اینکه مانتوی پوشیده شده از آن حالت سر و بی روح و یکنواختی خارج شود، بایستی از مدل های با پالت رنگی مکمل استفاده کرد.

امروزه طراحان پوشاک، مدل های شکیل و دلپذیری از مانتو را تولید کرده اند که کانال رنگ های متنوعی دارند. به عنوان مثال مدل مانتویی با سبک فشن؛ اگر دارای رنگ قهوه ای در زمینه ی خود باشد، آستین های آن کرم رنگ خواهند بود و یا دوخت های حاشیه ای آن از جنس زرکوب انتخاب می شوند.

بهتر است که هنگام خرید مانتو از مانتوهایی استفاده شود که تنوع بافت و متریال هم داشته باشند. با توجه به مبانی روانشناسی و اثر گذاری پوشش بر اطرافیان، لباس هایی که از ترکیب مثلا پارچه ساتن، گیپور و ریسمان های طلایی دوخته شده باشند، جلال بیشتری به شخص خواهند بخشید.

برای خرید به روز ترین و شیک ترین مانتوها می توانید محصولات شرکت ‌ستیا را انتخاب کنید. این مجموعه با ارائه ی محصولات با کیفیت، رضایت شما را به دنبال خواهد داشت. اگر به دنبال خرید مانتو ارزان هستید، ستیا بهترین انتخاب خواهد بود. کافیست تا قیمت مانتو موجود از این مجموعه را با نمونه های مشابه در بازار مقایسه کنید تا به منطقی بودن لیست قیمت سه‌تیا پی ببرید. البته اگر اقدام به مقایسه ی قیمت ها کردید، توجه داشته باشید که حتما قیمت ها را به همراه کیفیت محصولات مقایسه کنید؛ زیرا محصول بی کیفیت و ارزان، بیشتر موجب ضرر و خسارت به شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *